Vienmēr un visur!

Ar jūsu Speedminton® inventāru jūs varat spēlēt jebkur un jebkad! Viss, kas jums ir nepieciešams ir divas raketes, spīders un jūs varat sāk. Spīders ir speciāli izstrādāts spēlei brīvā dabā, tas ir stabils mērenā vējā ar ātrumu līdz pat 8 m/s un ar stabilu lidojumu līdz pat 30 metru attālumā. Nekādu ierobežojumu: spēlē parkā, uz ielas vai pagalmā - izklaide garantēta. Tīkls nav nepieciešams un ar speciālo nakts spīderi jūs varat spēlēt pat tumsā.

Tiem kuri savā starpā vēlas sacensties, mēs esam radījuši spēles laukumu - Easy Court, sastāv no diviem kvadrātiem (5,5 x 5,5 m), kuri tiek novietoti 12,8 m attālumā viens no otra. Tas uzstādāms pāris sekundēs un jūsu spēles laukums jau gaida uz jums!

Pirmos iespaidus par spēli var gūt noskatoties šo video.

Speedminton® īsā instrukcija

1. Spēli uzsākat ar Fun Speeder® (groza daļa sarkana, galvas daļa dzeltena).

2. Starp sevi un pretinieku ieturat 5 metru distanci.

3. Servi izpildiet jostasvietas augstumā.

4. Kad esat apraduši ar spīdera lidojumu, palieliniet attālumu starp jums līdz 10 metriem.

5. Pēc laika varat pāriet uz Match Speeder® (groza daļa dzeltena, galvas daļa sarkana). Attālumam starp jums jābūt ap 12 - 15 metriem.

6. Gadījumā, ja jums traucē vējš izmantojiet vēja gredzenu, ko vienkārši uzrullē pāri spīdera galvas daļai.

7. Jums šī spēlē ļoti patīk? Tad jums jātiek pie Easy Court laukuma (divi kvadrāti ar 5,5 x 5,5 metrus garām malām, kas novietoti 12,8 metrus attālumā viens no otra).

8. Gribat spēlēt naktī? Izmantojiet Night Speeder® (groza daļa dzeltena, galvas daļa caurspīdīga) un īpašo nakts spīdekli, ko palauziet un ievietojat spīdera galvas daļā. Un jūs varat spēlēt no krēslas līdz rītausmai!

Krosmintona noteikumi

Spēle

Spēle notiek līdz 2 setu uzvarai. Katrs sets spēlējams līdz 16 punktiem. Ja spēles rezultāts ir neizšķirts 15:15, spēle turpinās līdz viens no spēlētājiem iegūst divu punktu pārsvaru.

Servēšana

Katrs spēlētājs izpilda trīs serves pēc kārtas (servētājs tiek izlozēts pirms spēles). Katra serve skaitītās. Ja spēles rezultāts ir neizšķirts 15:15, tad servētājs mainās pēc katra punkta. Serve ir jāizpilda no serves zonas laukuma. Spīderim ir jāļauj krist no gurnu līmeņa, tad izdarot sitienu. Seta zaudētājs, nākamajā setā servē pirmais.

Punkti

Punkts tiek iegūts tiklīdz spīders skar zemi. Līnijas ietilpst spēles laukumā. Ja trāpa pa ķermeni, tad tas tiek skaitīts kā punkts.

Laukuma pušu maiņa

Spēlētāji maina laukuma puses pēc katra seta. Ja tiek spēlēts izšķirošais sets (trešais pēc kārtas, ja setu rezultāts ir 1:1) spēlētāji maina puses pēc katriem 6 izspēlētiem punktiem.

Oficiālie sacensību noteikumi

Oficiālie krosmintona sacensību noteikumui atrodami Starptautiskās krosmintona organizācijas (ICO - International Crossminton Organisation) mājaslapā: